Terápiás kutya

Az Alapítvány kitűzött célja, hogy a kutyás terápia módszerét és alkalmazásának előnyeit széles körben megismertesse és elterjessze.

A terápiás kutya a gyógypedagógiai, a szociális és egészségügyi szolgáltatások területén pedagógiai, pszichológiai, konduktív pedagógiai habilitációs, illetve rehabilitációs folyamatban alkalmazott kutya.

A terápiás kutya gazdájával együtt dolgozik, ketten vesznek részt csoportos vagy egyéni foglalkozásokon, segítve a fejlesztő foglalkozások kivitelezésében a csoport (gyógy)pedagógusát, azaz az adott csoportot vezető kompetens szakembert, vele szorosan együttműködve, team munkában.  A terápiás csoport tagjai számára az egyébként unalmas vagy nehéznek tűnő feladatok elvégzése kellemes élménnyé válik, ha azt egy kutya segítségével vagy annak jelenlétében kell megvalósítani.  A terápiás kutyák alkalmazása nagyon sokrétű, a mozgásfejlesztésen a finommotorikán át, az olvasás tanulásáig minden területen tud egy jól képzett kutya segíteni, így a célcsoportok is változatosak. A kutyás terápia eredményességét az adja, hogy a kutya a csoport tagjait elfogadja olyannak amilyenek, korlátaik ellenére dolgozik velük együtt, a gyerekek/felnőttek végre valakit irányítani tudnak (hiszen eddig mindig nekik lett megmondva, hogy milyen feladatot csináljanak, most a kutyának ők is tudnak feladatot adni).

Az előírt kétlépcsős vizsgán a kutya és gazdája bizonyítja, hogy a gazda képes a kutyát ingergazdag környezetben is kontrollálni valamint, hogy a kutya semmilyen váratlan helyzetre nem reagál agresszívan.

© 2019 Kucmorgó Alapítvány Minden jog fenntartva.
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el